Albania

Opozita e Bashkuar kërkon mbledhjen e Këshillit Politik nesër

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Opozita e Bashkuar kërkoi sot që nesër ( e martë) të zhvillohet mbledhja e Këshillit Politik.

Përfaqësuesit e opozitës në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi nga Partia Demokratike dhe Petrit Vasili nga LSI, në një kërkesë të përbashkët, i propozojnë mazhorancës mbledhjen e Këshillit nesër në orën 12:00.

“Te nderuar kolegë, në vijim të mbledhjes së ditës së premte, 18.09.2020, kërkojmë mbledhjen e Këshillit Politik për nesër, e martë  22.09.2020, në orën 12.00.”, thuhet në kërkesën e Opozitës së Bashkuar.

Bashkëkryetari i komisionit të posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri ftoi opozitën jashtëparlamentare që të vijë me draft alternativ, sa i takon listave dhe koalicioneve.  /k.s//a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Jose Mourinho: In my Real life, there were amazing attacking players, we built a team. Tottenham need balance
Umtiti became a vegan: Never felt so good. Lost three kilograms
Alisson on recovery from injury: I prayed a lot, spent 5-6 hours a day with physiotherapists
The VAR referee told the Barcelona - real match referee that Langle did not foul on Ramos. Catalans want to get audio
Frankie de Jong: we have to adapt to Messi. He is the best player in the world
Real Madrid defender Nacho will miss 4 weeks due to injury. Two right-backs are already injured
Manchester City are considering Pochettino and Nagelsmann should Pep leave