Albania

Pallati në Kinë ndërtohet brenda NJË DITE, videoja bëhet virale në rrjet

Një godinë rezidenciale është ndërtuar brenda 28 orëve në Kinë dhe videoja e ndërtimit të saj është bërë virale në rrjet. Godina 10-katëshe rezidenciale ka nisur dhe ka përfunduar brenda 28 orëve, duke arritur kështu një rekord pasi kjo gjë nuk ka ndodhur asnjëheë më parë në ndodnjë vend tjetër.

Kompania kineze ‘Broad Group’ njihet për ndërtimin e strukturave të tilla dhe e thyer rekorde edhe më herët. zëdhënësi i kompanisë tha se të gjitha pjesët e ndërtimit u transportuan me kamionë dhe u montuan në vend me ndihmën e vinçave e punonjësve

“Të gjitha pjesët e ndërtimit u transportuan me kamionë dhe u montuan në vend me ndihmën e vinçave e punonjësve, në një procedurë që zgjati 28 orë e 45 minuta. Apartamentet ishin të gatshme me ujë të rrjedhshëm e energji elektrike,”- tha zëdhënësi i kompanisë.

N.s/ dita

Football news:

Manchester United believe that Pogba is unlikely to extend his contract. Therefore, they are ready to let him go to PSG
Ramos will miss the French Super Cup due to a muscle injury to his leg
Roberto Carlos on Messi: He really needed the America's Cup - a title, a trophy. I am happy for my friend and colleague
Former Man City and Monaco striker Jovetic has moved to Hertha
Allegri on Real Madrid's Interest: I thank Perez, but I chose Juve because of my love for the club
Koeman likes Bayern defender Hernandez. Barcelona considers the transfer impossible
Former Liverpool defender Sako has moved to Montpellier