Albania

Pandemia/ Shteti fqinj raporton mbi 2 mijë të infektuar dhe 111 vdekje në 24 orët e fundit nga COVID-19

Ditën e sotme në Greqi është regjistruar sot një shifër rekord infeksionesh pasi gjatë 24 orëve të fundit autoritetet shëndetësore kanë njoftuar 2199 raste të reja me COVID-19.

Gjithashtu, janë raportuar edhe 111 humbje jete, duke e çuar në 2517 numrin e viktimave që nga shpërthimi i pandemisë në vendin fqinj.

Sipas të dhënave, 596 pacientë janë të intubuar në spitalet COVID dhe mosha e tyre mesatare është 65 vjeç.

Sakaq, mosha mesatare e bashkëqytetarëve që kanë vdekur është 80 vjeç dhe 96.6%  me sëmundje bashkëshoqëruese.

h.b/dita

Football news:

Shevchenko about Ukraine at Euro 2020: Goal-minimum-exit from the group
Tottenham are Interested in Southampton's top scorer Ings. He has 7 goals in 13 Premier League games
Midfielder Loko Berkovskiy focuses on de Bruyne: I give passes more often, I don't hit many goals, but I draw conclusions
Ex-coach Genoa Nicola took charge of Torino
Lampard on 8th place Chelsea: I can handle the pressure
Wegorst-the first in the history of Wolfsburg to score 12 goals in the 1st round of the Bundesliga. He is in the top 3 of the goalscoring race
Bounou is the second goalkeeper of Sevilla after Palop, who blocked 2 + penalties in the La Liga season