Albania

Pas kërcënimit, Gravina shprehet i hapur për dialog me Juventusin

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina, është i bindur se mund të tejkalohen pengesat lidhur me Superligën Evropiane dhe Juventusin.

Deklarata e tij më e re vjen vetëm një ditë pasi e kërcënoi Zonjën e Vjetër se do ta përjashtonte nga Serie A nëse nuk heq dorë nga gara elitare evropiane.

Juve, Real Madridi dhe Barcelona janë tri klubet e vetme (nga 12 sosh) që akoma nuk janë tërhequr zyrtarisht nga Superliga Evropiane që dështoi dy ditë pas njoftimit për formimin e saj.

“Natyrisht që kam folur me Andrea Agnelli, e kam për detyrë që të kërkoj dialog dhe të gjej zgjidhje”, ka deklaruar Gravina për agjencinë e lajmeve Ansa.

“Pavarësisht zgjedhjeve që ai do të bëjë, mendoj se kemi gjithçka që është e nevojshme për t’i tejkaluar pozicionet që aktualisht janë të largëta”, ka shtuar kreu i FIGC.

Football news:

Smertin recalls Euro 2004: he almost fought in the joints, defended against the young Cristiano and understood the excitement of the Bridge
Gareth Southgate: We shouldn't be football snobs. In matches with top teams, diversity is important
Leonid Slutsky: I am still sure that the Finnish national team is the outsider of our group. They were very lucky against Denmark
I'm not a racist! Arnautovic apologized for insulting the players of the national team of North Macedonia
Gary Lineker: Mbappe is a world-class star, he will replace Ronaldo, but not Messi. Leo does things that others are not capable of
The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it