Albania

Pensionet private, vlera e aseteve llogaritet 29 milionë euro në fund të 2020-s

TIRANË, 4 mars/ATSH/ Asetet neto të fondeve të pensioneve private në vend llogariten 29.13 milionë euro.

Sipas të dhënave të publikuara nga Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare (AMF) asetet neto të fondeve të pensioneve u rriten me 5.6 milionë euro ose 23.80% gjatë vitit 2020.

Numri i anëtarëve në fondet e pensioneve, më 31.12.2020 rezultoi 31 mijë anëtarë duke shënuar po ashtu një rritje prej 9.72% krahasuar me 31.12.2019.

Gjatë vitit 2020, në tregun e pensioneve private vullnetare ushtruan aktivitetin e tyre katër fonde pensioni. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

I don't think Barcelona is any better. Koeman on the fight for the La Liga title with Real Madrid, Atletico and Sevilla
Koeman on Minges: In Barca, you should always play actively. Pedri, Araujo also played below their level
Ronald Araujo: For Barca, all matches are finals. We won Getafe-this is the main thing
Messi gave a penalty to Griezmann with a double against Getafe-Antoine scored
Barcelona won 7 of the last 8 La Liga matches-lost to Real Madrid
Semin about the Super League: European football has the fairest traditions
Agnelli and Ceferin were preparing a joint statement because of the rumors about the Super League. The head of Juve turned off the phone before the announcement of the tournament