Albania

Për ndeshjen me Bayernin, PSG-së i kthehen nga lëndimi dy lojtarë të rëndësishme

PSG-së i kthehen nga lëndimi dy lojtarë të rëndësishme për ndeshjen me Bayern Munich.

Paris Saint-Germain ka marrë një lajm mjaft të mirë në prag të çerekfinales së kthimit ndaj Bayernit të Mynihut, e planifikuar për t’u zhvilluar nesër në mbrëmje në “Parc des Princes”.

Dy futbollistët, Marco Verratti dhe Alessandro Florenzi kanë rezultuar negative në tamponin e fundit dhe janë vënë menjëherë në dispozicion të trajnerit Pochettino, që mund t’i përdorë që nga minuta e parë në sfidën ndaj gjermanëve.

Të dy u infektuat në grumbullimin me kombëtaren italiane dhe gjatë kësaj kohe kanë punuar me një program specifik në kushtet e shtëpisë për të ruajtur gjendjen fizike, ndaj për sfidën e bavarezëve pritet të jenë të paktën në pankinë.

Që të dy italianët janë titullarë në formacionin e klubit parizien, që fitoi me rezultatin 2-3 ndeshjen e parë në Mynih dhe tani do të duhet të mbrojë këtë avantazh për të marrë biletën për në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude