Albania

Policia e Dubait jep detajet: Si e arrestuam “mbretin e drogës”, Elis Dizdari pasi morëm sinjalin “Kodi i kuq”

Foto të komandatit nga Dubai dhe Edli Dizdarit

Policia e Dubait ka dhënë detaje lidhur me mega operacionin ‘Los Blancos’, ku në pranga kanë përfunduar dhjetra persona, mes të cilëve dhe Eldi Dizdari.

Për mediat vendase ka folur gjenerali Abdullah Khalifa Al Marri, komandanti i Përgjithshëm i Policisë së Dubait.

Ai u shpreh se operacioni është tregues për bashkëpunimin e frtyshëm me agjensitë ndërkombëtare.

“Pas shkëmbimit të informacionit me autoritetet italiane, ne identifikuam vendin ku qëndronte “mbreti i drogës” dhe monitoruam lëvizjet e tij të përditshme.

Pasi morëm sinjalin “Kodi i Kuq”, e prangosëm.

Së bashku me udhëheqësit e tjerë të bandave, i dyshuari arriti të kontrabandonte dhe transportonte qindra ton drogë në Evropë përmes porteve detare dhe t’i shiste ato te “porositësit””, shpjegoi komandanti.

Denis Matoshi, alias Eldi Dizdari, tashmë pritet që të ekstradohet drejt Italisë, në Romë.

Football news:

La Liga President on Messi's departure: It won't be a drama for us. And his reputation will suffer
Ronaldo is a fan of the UFC. Rooting for Khabib, training with Conor, signed up for all the top fighters
Only Milan have not lost points this season in the top 5 of the European leagues. Aston Villa lost 0:3 in the
🎮 We made a game about Khabib - fight for him and try to fill up Geiji
Tebas about klasiko: the Game of the best teams in the world. The most important match of club football
Leeds forward Bamford scored a hat-trick. He has 6 goals in 6 Premier League games
Moyes on the spectators in the stadiums: People watch matches in cinemas, why can't they do it on the street?