Albania

Prapaskena

Karim Benzema te Paris Saint-Germain.

Një transferim që nuk ka ndodhur kurrë, por që mund të ishte verifikuar para disa vitesh, pas largimit të parë të Zidane nga Real Madrid.

Le10Sport ka zbuluar prapaskenën.

Karim Benzema duket se ka pranuar të takohet me Nasser Al-Khelaifi, presidenti i PSG, për një darkë joformale në një lokal të famshëm ë Parisit. Një darkë ku duket se janë hedhur bazat për një transferim të sulmuesit në Francë në dimrin e 2019-ës.

Një transferim që nuk është konkretizuar për shkak të Thomas Tuchel.

Trajneri gjerman, në drejtim të PSG-së në atë kohë, ka bblokuar gjithçka. PSG  investoi te lojtarë të tjerë më pas dhe për transferimin e francezit nuk u fol më.

Football news:

Tottenham sold Alderweireld to Qatar's Al-Duhail. The deal is estimated at 13 million pounds
The sale of Varane is part of Real Madrid's plan to sign Mbappe. The club does not buy players to save money on the PSG forward
Manchester United are ready to sell Lingard, Telles, Jones, Dalot, James, Williams and Pereira. The departure of Martial is possible
Barcelona supported Morib after insults in social networks: We love football and fight against racism
There were photos of the blue away uniform of Real Madrid with orange inserts and a graffiti pattern
Top 30 Fastest Football Players in the world (update)
40 thousand pounds were collected for the restoration of the Rashford mural. The player gave money for food for the needy