Një ngjarje e rëndë ka tronditur Ukrainën. Mediet e huaja raportojnë se është ekzekutuar me armë zjarri djali i deputetit ukrainas, Vyacheslav Sobolev.

Siç raportohet nga mediet botërore, persona të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të makinës së deputetit, duke lënë të vdekur djalin e tij 3-vjeçar. Ngjarja tronditëse ka ndodhur në qendër të Ukrainës, Kiev.

Në timon, në momentet kur është sulmuar makina, ka qenë Vyacheslav Sobolev, biznesmen dhe njëherësh deputet i Kuvendit rajonal. “Pasi u plagos vogëlushi, ai ndërroi jetë në autoambulancë rrugës për në spital”, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Ukrainës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb