Albania

Qytetarët romë godasin me shishe dhe gurë oficerët në Greqi, ja shkaku (Foto)

Dy oficerë policie janë plagosur gjatë një incidenti dhe katër romë janë arrestuar.

Kjo ngjarje e ashpër ndodhi në orët e para të së dielës në Menidi ku oficerët e policisë nga Atika perëndimore u thirrën të shkonin në një shtëpi në Rrugën Vardousion pasi kishte ankesa për prishjen e qetësisë nga disa persona.

Në vendin e ngjarjes shkoi makina e patrullës dhe në ato momente ekuipazhi vuri re se kishte një aheng me muzikë me zë të lartë.

Autoritetet i kërkuan pronarit të shtëpisë që t’i ndiqte ata në departament ku rreth 30 romë të zemëruar dolën dhe filluan të hedhin gurë, shishe dhe sende të tjera ndaj policisë.

Sakaq, dy oficerë policie u plagosën dhe ndërkohë, romët thyen xhamat e makinës së patrullës gjithashtu.

h.b/dita

Football news:

Manchester United are ready to offer Chalhanoglu a 5-year contract. In the summer he becomes a free agent
Ceferin made it clear that we are categorically against it. UEFA on Bartomeu's words about the European super League
Pep on the criticism: Defeat is becoming a disaster these days because of social media. Sometimes the opponent is better than us, this is life
FIFA about Bartomeu's words about the European super League: we do not know about any agreement
Brother, don't give up on him. He's playing against us. Benzema asked Mendy not to give the ball to Vinicius at half-time of the match with Borussia
In 2010, Pirlo negotiated with Barca. The main playmaker of the generation was ready to go to Pep even in the rotation
Chugainov about Loko in the Champions League: there are Chances to get out of the group. The team looks confident and worthy