Albania

Rama: Kush voton LSI-PD merr 69, numrin e djallit! Derrin maç do marrin, Ilirin lart dhe Saliun poshtë, ose e kundërta

Kryeministri Edi Rama ka treguar një bashkëbisedim me një fallxhore, para zgjedhjeve të 25 prillit, ku ka komentuar edhe me ironi numat përkatës të LSI dhe PD-së, në fletën e votimit.

“Takova një fallxhore dhe pas emisionit më tha çfarë bën që I thua Lulit ndahu. SI të ndahet Luli. Jua ke parë numrat ti tha. Dhe më dha letrat. Tha po ça numri është ky. 6? Jo tha është 9. A. Po ky? 6. Dhe prandaj tha unë të kuptoj se edhe ti nuk ke faj. Të kuptoj. Prandaj tha edhe ngaqë nuk i ka dhënë dum kësaj pune njerëzim ka rënë dakord që ky është numri i djallit, 69.

More 69 të mori djalli dhe të çoi në djall. I thashë dëgjoi prit se nuk ka mbaruar. Tani unë jam i bindur nuk e diskutoj fare. Unë ju dua kaq shumë juve se ju i bini shkurt. Ju I këpusni 12 dhe nuk merreni me këto punë. I thashë po mirë më dakord, e bukur si lojë fjalësh. Tha nuk është as 6 as 9, janë ata dy. Derri maç, njëri me kokë poshtë tjetri me kokë lart.

Ja e kthejmë kështu Iliri poshtë, Saliu lart, kthejeni nga të doni. Kush voton 6 dhe 9 derrin maç ka. Të gjithë atyre që po na ndjekin nga i gjithë qarku i bëj thirrje socialistëve të jenë prezent në takime përmes FB. Duke filluar nga ato të Shkodrës, derrin maç do keni po nuk votuat PS. Ata që do votojnë për premtimet e Lulit pas zgjedhjeve, derrin maç do kenë. I them biznesmenëve, doni taksën zero apo derrin maç”, tha Rama

o.j/dita

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude