Albania

Reali prinë garën për yllin e madh

Skuadra e Real Madridi prinë garën për lojtarin e njohur.

Real Madridi është duke prirë garën para klubeve tjera të mëdha për transferimin e sulmuesit të Villarrealit, Samu Chukwueze.

Chukwueze ka shkëlqyer në edicionin e fundit, derisa edhe në këtë sezon është duke përformuar mjaftë mirë, andaj është normale që pëlqehet nga top klubet evropiane.

Sipas La Razon, Manchester United, Leicester City, Everton, Chelsea, Liverpool dhe Wolves janë duke vëzhguar 21-vjeçarin, derisa “Los Blancos” shihen si favorit.

Klauzola e lirimit së nigerianit është 80 milionë euro, por thuhet se Reali do bëjë ofertë të dyfishtë, meqenëse dëshiron edhe transferimin e Pau Torresit.

Thuhet se gjiganti spanjoll është i gatshëm të ofrojë rreth 100 milionë euro për dy bashkëlojtarët, duke marrë parasysh pandeminë e COVID-19 që ka ndikuar në gjendjen financiare.

Football news:

Torino sacked Giampaolo as head coach
Gary Neville: Manchester United will not become champions unless Pogba gives a couple of months of brilliant play
Mohamed Salah: I want to stay in Liverpool as long as possible, but everything is in the hands of the club
The Eintracht captain ended his career in the middle of the season for his son. He said goodbye to football by exchanging T-shirts with the referee
Frank Lampard: Leicester are in the RPL championship race. I don't want to say whether Chelsea are involved or not
Mancini on Pirlo: Difficulties at first - it's normal, even if you played at the top level
Phil Neville took over Inter Beckham