Regjistrohen 307 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1 854 testime.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë shëruar 658 pacientë, ndërsa numri i viktimave mbetet ende i lartë, ndërsa 14 persona kanë ndërruar jetën në 24 orët e fundit.

Numri i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka arritur shifrën e 90 124 personave, ndërsa kanë ndërruar jetë 2 768 të tjerë. Aktualisht në Maqedoninë e Veriut janë 11 311 raste aktive me COVID-19.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb