Albania

Roma për turp!

Roma për turp! Humbet ndeshjen e dytë në tavolinë brenda sezonit sepse nuk di rregulloren!

Pas Veronës në ndeshjen e parë në kampionat, një tjetër humbje 3-0 në tavolinë arrin për Romën.

Gjykatësi Sporting Mastrandrea nuk miratoi 2-4 me të cilin verdhekuqtë u eliminuan nga Spezia në ndeshjen e së martës së kaluar të vlefshme për raundin e dytë të Kupës së Italisë.

Klubi verdhekuq gabimisht bëri 6 zëvendësime gjatë ndeshjes, një ngjarje që nuk parashikohet nga rregulloret e FIGC dhe për këtë arsye Gjykatësi Sportiv nuk mund të ndihmonte por të impononte një 3-0 në favor të ekipit nga Liguria.

Football news:

Gladbach midfielder Neuhaus: You need to play bolder in the second leg against City
Bernardo Silva on Gladbach's goal: Headbutts are not my thing. I work hard on them
Thibaut Courtois: An away goal means a lot, but the second leg against Atalanta will be different
Giroud and Lewandowski - among the contenders for the title of player of the week in the Champions League
Midfielder Atalanta Pessina about 0:1 with Real Madrid: Well defended, but still missed
Gladbach coach on 0:2 with City: It is difficult to stop an opponent who is in such a form
Pep about Champions League: When I see Bayern like in the match against Lazio, I do not consider Man City the favorite