Albania

Rrahmani është gati të veshë fanellën e Napolit

Amir Rrahmani është gati të veshë fanellën e Napolit duke filluar nga sezoni i ardhshëm dhe përmes profilit të tij në Instagram, mbrojtësi i Kosovës përshëndeti Hellas Verona:

“Një vit i mrekullueshëm, një vit i paharruar, i pari im në Itali, ku u rrita si lojtar dhe si njeri.

Largohem nga Verona dhe Hellas, por gjithmonë do të jem mirënjohës për klubin, për trajnerin Juriç, për shokët e mi të skuadrës dhe për tifozët e mrekullueshëm, të cilët më mbështetën dhe më donin nga dita e parë deri në ditën e fundit, edhe kur e dinin se e ardhmja ime do të ishte larg Veronas.

Një fjalë e fundit: FALEMINDERIT”, shkruan Rrahmani.

Football news:

Liverpool will buy Jota for 41 million pounds. Wolverhampton will pay up to 13.5 million for Hoover
8 is Bavaria's favorite number. Now she beat Schalke: Gnabry scored a hat-trick, Sane scored 1+2, Lewandowski came up with an assist by rabona
Liverpool agreed a 5-year contract with Jota. The transfer amount could be 43 million euros
I left everything and went to the other side of the world for my favorite team. The heartwarming story of a Norwegian fan in love with Santos
Lewandowski scored in the 1st round of the Bundesliga in 7 seasons and repeated the championship record
Gnabry scored a hat-trick against Schalke
Lewandowski scored for Schalke in their 10th Bundesliga game in a row. This is a League record