Ish-deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo iu është bashkuar reagimeve që erdhën pas publikimit të një raporti nga një media franceze, ku thuhej se ishin rritur rastet e azilkërkuesve shqiptarë në Francë.

Përmes një reagimi në ‘Facebook’ Tavo pohon se ky raport është shuplakë për sektin e Rilindjes.

REAGIMI I TAVOS
Media franceze “Marianne” shuplakë sektit të rilindjes “Shtet i dështuar me krim dhe korrupsion. Deri në 2015 kërkesat për azil qëndruan poshtë tavanit të 3000, pastaj u rritën me 5172, në 2016, 8351 në 2017 duke e vendosur Shqipërinë në krye të shteteve azilkërkuese.”

Krimi dhe korrupsioni po largojnë shqiptarët. Është sekti i rilindjes ai që duhet larguar dhe jo familjet shqiptare.

Vendi kërkon stabilitet, zhvillim dhe shtet të së drejtës. Kjo nis me 26 prill 2021.

Ky nuk është vetëm parashikim apo dëshirë, ky është fakt.

VT
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb