Albania

Shifra të frikshme në Itali, del bilanci i viktimave dhe të infektuarve me COVID në 24 orët e fundit

Dhjetori ka nisur me një bilanc të zi për Italinë, pasi gjatë 24 orëve të fundit në vendin fqinj u raportuan 785 viktima dhe të 19350 infektuar nga Covid-19.

Sipas të dhënave zyrtare, në total, numri i viktimave nga Covid ka arritur deri më sot në 56 361 dhe numri i të infektuarve në 1.620.901.

Të infektuar aktivë pozitivë me koronavirus në Itali janë aktualisht 779.945 persona.

Lajmi i mirë është se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 27.088 pacientë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të tyre në 784.595.

Brenda pak orëve, qeveria italiane pritet të aprovojë një dekret të ri masash anti-Covid për të përballuar përhapjen e rrezikut të infektimit gjatë fazës festive të festave të fundvitit.

j.l./ dita

Football news:

Liverpool's results are an anomaly. Don't be fooled by the shouting-the crisis is not so global (although it may cost the championship) Showsport's emotional reaction to Klopp's results
Leicester have stopped negotiations on the loan of Eriksen due to the high salary of the player
Buffon-Ronaldo: CR 760! I could have scored less
Barcelona's appeal against the suspension of Messi was rejected
The youngster agreed to go to Arsenal. Real will give midfielder in rent without the right of redemption
President of Genoa: I intend to keep Shomurodov. Juventus did not contact us
Liverpool have not scored any of their last 87 shots in the Premier League. The team has 4 consecutive matches without goals