Albania

Shkëmbim lojtarësh mes Milanit dhe Barcelonës

Milani këmbëngul për Firpon, kërkon ta bindë Barçën me Romagnolin.

Milani vazhdon të bëjë presion për Junior Firpon e Barcelonës. Kuqezinjtë kanë marrë “po”-në e lojtarit dhe tani po përpiqen të bindin Barcelonën që ta transferojë në Milano në formë huazimi me të drejtën e blerjes.

Mirëpo Barcelona synon ta shesë përfundimisht Junior Firpon, për të arkëtuar para që do t’I investonte menjëherë në merkato.

West Hami dhe Southamptoni do të ishin gati për ta blerë kartonin e Firpos, por lojtari nuk dëshiron të përfundojë në Premier League.

Në këtë pikë Milani, sipas “Sport”, po mendon të vendosë një kundërofertë në tryezë. Një kandidat i mundshëm për shkëmbimin me Firpon është Alessio Romagnoli, kontrata e të cilit skadon në vitin 2022, por tashmë zgjedhje e tretë në qendër të mbrojtjes pas Tomorit dhe Kjaer.

Nga ana tjetër, Barcelona do të preferonte Kessie-n ose Tonalin.

Football news:

Juventus will sign Santos forward Caio Jorge. Salary-1.5 million euros plus bonuses
Allegri on Juve: Ronaldo is full of enthusiasm. Dybala has a muscle problem. Kulusevski should be added
Nedved about Locatelli: Juve considers its offer fair and good
Koeman on 3-0 with Stuttgart: A great game of Barca against a strong team. We are on the right track
Mkhitaryan wants to compete with Roma for the scudetto: There will be nothing left without trophies at the end of his career
Pavel Nedved: Ronaldo is a guarantee of goals, an exceptionally valuable player. Juve is betting on him
Zozulya moved to Fuenlabrada from Segunda. His transfer to Alcorcon was disrupted because of fans who called him a fascist