Albania

Situata nga COVID-19 në Vlorë/ 16 të infektuar, ndër to mësues, nxënës dhe punonjës fasonerie

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot 16 raste të reja me koronavirus në Vlorë. Raportohet se nga rastet e sotme në Vlorë, është konfirmuar pozitiv një mësues në Babicë.

Te prekur kanë rezultuar edhe dy nxënës në qytetin e Vlorës. Po ashtu janë konfirmuar një rast pranë Ujësjellësit, një fasoneri, një në Pashaliman dhe një rast pranë IEPV Vlorë. Ndërkohë, të tjerat janë raste kontakti.

Situata e pandemisë në vend vijon të jetë shqetësuese. Gjatë 24 orëve të fundit ministria njoftoi 832 raste të reja dhe 12 humbje jete.

h.b/dita

Football news:

Agent about Wendel in Zenit: A risky deal, may not be justified
Shevchenko about Ukraine at Euro 2020: Goal-minimum-exit from the group
Tottenham are Interested in Southampton's top scorer Ings. He has 7 goals in 13 Premier League games
Midfielder Loko Berkovskiy focuses on de Bruyne: I give passes more often, I don't hit many goals, but I draw conclusions
Ex-coach Genoa Nicola took charge of Torino
Lampard on 8th place Chelsea: I can handle the pressure
Wegorst-the first in the history of Wolfsburg to score 12 goals in the 1st round of the Bundesliga. He is in the top 3 of the goalscoring race