Albania

SKANDALI me dy emisionet e së hënës, për të mos i prishur punë Lulzim Bashës

Opozita me në krye Lulzim Bashën dhe Sali Berishën, këto 7 vite e ca, kanë akuzuar në vazhdimësi Edi Ramën, se kontrollon mediet.

Por, në fakt, gjithmonë e më shumë, vetë ata na kanë dhënë prova të së kundërtës.

Mjafton të shohësh se çfarfë ka ndodhur në dy emisione të së hënës.

Në Zeni TV, Çim Peka kishte lajmëruar se të ftuar të parë kishte Jozefina Topallin.

Por, krejt papritur intervista është anulluar.

Peka i ka mbyllur telefonin Jozefina Topallit dhe ka pretenduar se është me Covid, ndërkohë që ka qenë gjithë ditën në redaksi.

Arsyeja e anullimit të emisionit me Topallin, ishte për shkak se në ABC ndërkohë ishte i ftuar Lulzim Basha, dhe ky nuk donte që t’i merrej audienca nga Topalli.

Ndaj dhe Çim Peka nuk ia ka prishur Bashës, duke bërë atë që asnjë gazetar normal s’e ka bërë deri më sot.

Për të zëvendësuar Topallin, ai ka sajuar një intervistë me Ilir Metën.

Në Ora Neës ndërkohë, Alfred Lela kishte ftuar Edi Palokën.

Por ky i fundit në minutat e fundit e ka anuluar intervistën, për të njëjtën arsye, se mos i merrte një pjesë audience Bashës.

Ndaj dhe Lela, në vend të Palokës ka vendisor një manekin dhe i fliste atij si të ishte Edi Paloka.

Natyrisht, ata do të vazhdojnë të thonë se mediet kontrollohen nga Rama, por kjo shfaqje e shëmtuar që dhanë këtë të hënë, tregon se si e konsiderojnë ata median.

(TemA)

Football news:

Barca's acting president refuses to buy the player
Atletico defender Perez could move to Cadiz. He's on loan in Granada
Rio Ferdinand: Manchester United were gloomy and at times lifeless against Sheffield Wednesday. Instability is not something that wins the Premier League
The rotor is signed goalkeeper Khabarovsk SKA Obukhov. He has 7 games to zero in the season of the FNL
Koeman about 2:1 with Rayo: It was possible to put a few penalties in the 1st half. Having VAR, we were not given any
Jose Mourinho: I paid for bad behavior: I watched matches on TV and gave huge fines. It doesn't work that way with other coaches
Karl-Heinz Rummenigge: As a cosmopolitan club, Bayern stands for tolerance and diversity