Albania

Sot Kuvend, shkurtohen seancat në 3 orë! Në rend dite edhe ngritja e Komisionit të Posaçëm për raportin e ‘Dick Marty’

Komiteti Teknik ka përjashtuar Kuvendin nga rregulli për ndalimin e grumbullimit të më shumë se 10 personave në ambient ta hapur dhe të mbyllur, me qëllim frenimin e përhapjes së COVID dhe kësisoj sot do të ketë seancë plenare.

Seanca e sotme është parashikuar të nisë me një interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama, thirrur nga deputeti Ralf Gjoni dhe interpelanca me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Ndërkaq është futur në rend dite, kërkesa për ngritjen e Komisionit të Posaçëm parlamentar për raportin e Dick Marty.

Konferenca e Kryetarëve ka miratuar kalendarin për zhvillimin e seancave plenare në datat 3, 10 dhe 17 dhjetor.

Seancat duhet të zhvillohen duke ruajtur rregullat e distancimit social si dhe do të ketë edhe kufizime në kohëzgjatje.” Në këto rrethana, kohëzgjatja e seancave do të shkurtohet në tre orë.

o.j/dita

Football news:

16-year-old Small - the youngest player in the history of Everton
Solskjaer on 3-2 with Liverpool: Manchester United won on their own terms. It's a good feeling
Hames scored 10 (3+7) points in Everton's home matches. Away - 0
Suarez scored his 12th goal of the La Liga season. Messi has 11
Miller on the Manchester United defeat: Devastated. There is no second chance in knockout football
Game of Thrones actor on Liverpool: Manchester United would have been destroyed a year ago. Huge progress
Ricard Puig: It's a pretty tough season, I'm not used to playing so little. Scoring with a header is something unreal