Albania

Stephanie Frappart shkruan historinë, e para femër që do gjykojë në Champions

Ndonëse nuk ka asgjë për t’u vendosur nga rezultati, përballja mes Juventusit dhe Dinamos së Kievit, e programuar për të mërkurën në mbrëmje në “Allianz Stadium” do të hyjë në historinë e Ligës së Kampionëve.

Kjo pasi për herë të parë në historinë e kompeticionit më prestigjoz për klube, arbitër kryesore do të jetë një femër dhe do të jetë pikërisht francezja Stephanie Frappart që do të vendosë drejtësi në përballjen mes bardhezinjve dhe ukrainasve.

Gjyqtarja 37-vjeçare u bë e para femër që arbitron një ndeshje në kampionatin francez, ndërsa në 2019-ën vuri drejtësi edhe në finale e Europa Leagues mes Liverpoolit dhe Chelseat duke marrë komplimente të shumta për mënyrën e drejtimit. /SS/

Football news:

Lampard on 8th place Chelsea: I can handle the pressure
Wegorst-the first in the history of Wolfsburg to score 12 goals in the 1st round of the Bundesliga. He is in the top 3 of the goalscoring race
Bounou is the second goalkeeper of Sevilla after Palop, who blocked 2 + penalties in the La Liga season
Frank Lampard: Back in December, Chelsea were in great shape. I am concerned that we lost it so quickly
Rodgers on Leicester's fight for the championship: It's too early to say, but in the first half of the season we played consistently and at a high level
Only in one season in the Abramovich era did Chelsea score fewer points after 19 rounds than they do now. Then Mourinho was sacked after 16 games
Werner has not scored in 11 games in the Premier League. He has 1 goal in his last 15 games for Chelsea