Albania

Të shtëna me armë zjarri pranë një lokali në Lezhë, 40-vjeçari merr një plumb në gjoks, niset me urgjencë drejt Traumës

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pasdite e sotme në Lezhë, ndërsa ka mbetur i plagosur një person.

Ngjarja ka ndodhur pranë në autostradën Lezhë-Milot, pranë një lokali.

I plagosur ka mbetur një 40-vjeçar Aleksandër Deda nga Lezha, i cili është dërguar menjëherë në spital.

Ai ka marrë një plumb në gjoks dhe është nisur me urgjencë për në spitalin e Traumës në Tiranë.

Policia ka mbërritur me urgjencë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur nga puna për kapjen e autorit të plagosjes. Deri më tani një makinë e djegur, e cila dyshohet se është plagosur për atentatin është gjetur në anksin Laç-Milot.

Deri më tani nuk bëhen me dije detaje motivet e atentarit ndaj të riut.

j.l./ dita

Football news:

Real Madrid may call up Castilla's top scorer Hugo Duro due to Jovic's departure
Covid at Ruiz's. The midfielder will not play for Napoli against Juve in the Italian Super Cup
Lampard on Hudson-Odoi: Callum is in great shape and will definitely get playing time
Agent: Cheryshev is not going to leave Valencia. The coach trusts him
Bayern gave the midfielder Dayak Union on loan with a buyout option
Lampard on Mount: I moved to Chelsea at his age and it took me a year to find myself. And he already has so many games
Mbappe does not score for PSG 4 matches in a row. This is his worst streak since April-May 2018