Albania

Thaçi përfundon marrjen në pyetje, 6 orë përpara prokurorëve në Hagë: Do intervistohet sërish nesër

Presidenti Hashim Thaçi pas rreth 6 orësh ka dalë nga objekti i Dhomave të Specializuara ku është intervistuar nga prokurorët që kanë dorëzuar aktakuzë ndaj tij.

Prokurorët e Dhomave të Specializuara do të vazhdojnë edhe nesër me intervistimin e tij.

“I jam përgjigjur pyetjeve që u kanë interesuar prokurorëve” ka thënë shkurt Thaçi para gazetarëve.

Ngritja e akt-akuzës nga Prokuroria Speciale për Thaçin dhe Veselin bëri që të shtyhej edhe takimi i fundqershorit mes delegacionit të Kosovës dhe Serbisë për dialogun e ndërmjetësuar nga i dërguari special i SHBA-së Richard Grenell.

Ai akuzohet si përgjegjës për dhjetëra vrasje pas luftës.

Football news:

Liverpool can buy Norwich defender Lewis for 10 million pounds as a competitor for Robertson
The Europa League returns today. We remember where everything stopped
Christian Falk: A third-party agent is working on Sancho's transition. Manchester United can claim that they are not negotiating
Ferran Torres: I Don't think Real Madrid will pass Manchester City in the Champions League
Manchester City will receive 15 million pounds after the transfer of Sancho to Manchester United
Buffon-Casillas: without you, everything would be less important
Ake arrived in Manchester to undergo a medical for city. He will be bought for 39 million pounds