Albania

Transferimi i Ramosit në PSG, flet më në fund edhe Pochettino

Sipas të gjitha gjasave ky do të jetë edicioni i fundit i qendërmbrojtësit dhe kapitenit të Spanjës, Sergio Ramosit në Real Madrid.

Rinovimi i kontratës nuk është bërë dhe kështu spanjolli mund të largohet në fund të edicionit.

Ekipi që po përflitet se mund t’i sigurojë shërbimet e tij është Paris Saint-Germain.

Në lidhje me këtë, trajneri i PSG-së, Maurizio Pochettino nuk e ka hedhur poshtë mundësinë.

“Sergio Ramos te PSG? Nuk do të përgjigjem sepse gjithçka mund të interpretohet keq. Sergio është një lojtar i Real Madridit. Por ajo që mund të them është se si çdo ekip duam të përmirësohemi në të gjitha pozicionet” – u shpreh ish-trajneri i Tottenhamit.

Të dielën qarkulluan lajme se Ramos ka filluar të ndjekë në Instagram disa nga futbollistët e ekipit nga “Parku i Princave”.

Football news:

Under is Interesting for Leipzig, Bayer and Eintracht. Roma estimates the winger at 15 million euros
Vladimir Petkovic: Switzerland will play in front of 30,000 Turkish fans. We will try to turn this to our advantage
Sociedad forward Isak is Interesting for Real Madrid and Man City. The transfer is estimated at 70 million euros
Bale to Italy: We understand that Wales are an outsider, but we will give our all on the field as always
Glick after 1:1 with Spain: For Poland, the Euro is just beginning
Muller-Gozensu after 4-2 with Portugal: No wonder you only ran for 60 minutes. You are playing in Italy
Spain will be in the play-offs, I'm sure. Alba about the Euro