Albania

Trepça përforcohet me një kroat

Trepça nga Mitrovica pas një mijë e një telashe, gradualisht po e gjen qetësinë dhe po futet në binarë të rezultateve në elitën e basketbollit të Kosovës. 

Mitrovicasit janë përforcuar me basketbollistin kroat Dino Butorac.

“Basketbollisti kroat  Dino Butorac bashkohet në rrugëtimin tonë gjelbërt e zi. Trepça nA Bashkon”, njofton KB Trepça.

Pas 21 jave Trepça është në vend të gjashtë me 29 pikë, një bilanc i palakmueshëm.

Football news:

Vazquez will miss the rest of Real Madrid's season. He has a sprained cruciate ligament
Mesut Ozil: Real Madrid are the favourites for the La Liga title. Benzema - the best striker of the championship
Bixant Lizarazu: Benzema is one of the best players in the history of French football
A cautious line-up hurt Barca in the first half and forced them to go all-in. Second half = fun
Messi does not score against Real Madrid after Ronaldo's departure to Juve. In the last clasico before the transfer, both scored
Modric-Pique after the clasico: Waiting for the referee to complain, right?
Actor of the year in the English League 1: hit the ball in the head of an opponent and pretended that it was not him