Albania

Troshupa largohet nga Feronikeli, transferohet në Poloni

Deniz Troshupa është larguar nga Feronikeli dhe nga futbolli kosovar pas përfundimit të edicionit që lamë pas.

Troshupa është kthyer në Poloni, ku ka nënshkruar kontratë me klubin e Stomil Olsztyn.

Lajmin e ka bërë të ditur gardiani përmes një postimi në Facebook.

Ai ka nënshkruar kontratë me klubin polak dhe është prezantuar nga zyrtarët e Stomil Olsztyn në ambientet e klubit.

Kjo skuadër aktualisht garon në kategorinë e dytë të futbollit polak.

Në edicionin e kaluar, Troshupa bëri vetëm 13 paraqitje në portën e skuadrës nga Drenasi.

Football news:

In the Premier League, the record for goals for the weekend (almost 5 in each match!). And this is yet to be played by Manchester City
PSG are ahead of Manchester City in the fight for Coulibaly. Parisians are ready to give about 82 million euros for him
Jose Mourinho: I Don't know when bale will recover from injury, but he is happy to be at Tottenham
Barcelona agreed with Suarez to terminate his contract (RAC1)
Leipzig have agreed to transfer Turkish League top scorer Serlot for 20+4 million euros
Cavani is still without football: he hunts hares and wild boars at night, does ballet, reloads on fishing
A macaw parrot sat on the head of a Brazilian soccer player during a training session