Albania

Turqia-Uellsi, formacionet zyrtare

Në Stadiumin Olimpik në Baku, Turqia dhe Uellsi e zhvillojnë ndeshjen e dytë të fazës grupore në kuadër të ‘Euro 2020’.

Turqit pësuan humbje prej 3-0 në sfidën e parë nga Italia, derisa uellsianët luajtën baras (1-1) ndaj Zvicrës.

Përzgjedhësit Senol Gunes dhe Robert Page i kanë përgatitur skuadrat, të cilat do ta fillojnë takimin nga minuta e parë.

Formacioni startues i Turqisë: Çakir; Çelik, Ayhan, Soyuncu, Meras; Yokuslu, Ozan Tufan; Karaman, Çalhanoglu, Cengiz Under; Yilmaz.

Formacioni startues i Uellsit: Ward; Roberts, Mepham, Rodon, Davies; Morrell, Allen; Bale, Ramsey, James; Moore.

Football news:

Richard Dunn: Diash is young, but he has a special aura around him. He will be able to claim the captaincy at City
Rafael Benitez: Working at Everton is a chance to show that I want and can compete with anyone
Davide Calabria: It's even better if no one believes in Milan. Our goal is to add
Lyon made a request to Chelsea for Emerson. The defender of the Italian national team is Interesting to Inter and Napoli
Lewandowski trained on the weekend to get in shape before the start of the season
I'm Cristiano Ronaldo and I only send the ball into the net. The forward refused the crossbar challenge in Real Madrid
Yuriy Semin: Shevchenko has a lot of trump cards to lead the European top club