Albania

Udhëton nga Shqipëria në Qipro, shqiptari rezulton pozitiv me Covid-19

Një shqiptar në Qipro ka rezultuar i infektuar me koronavirusin Covid-19. Autoritetet qipriote deklaruan se shqiptari ishte kthyer nga Shqipëria.

Ai kishte kaluar tranzit në aeroportin e Athinës më 13 Korrik dhe më pas udhëtoi drejt Qipros, ku dhe banon.

Shtetasi shqiptar iu nënshtrua një testi laboratorik në aeroport. Pas testeve të kryera, analizat treguan se shqiptari është i infektuar.

Nga 1754 teste që u kryen gjatë 24 orëve të fundit në Qipro, shqiptari është personi i vetëm që rezultoi pozitiv.

Shqiptari është izoluar për 14 ditë për shkak të koronavirusit.

Football news:

Barcelona refused to sell for 60 million euros Trinca u, bought from Braga for 31 million. The club count on him
Chelsea will compete with Everton for Regilon. Real Madrid is ready to sell him
Espanyol asked La Liga to cancel the flight. The Catalans have been in the relegation zone since the fifth round
Inter have not yet decided on Conte's future. Everything will be decided after the Europa League
Haji resigned as Viitorul's coach
Karim Benzema: Ronaldo's Game made me love football
Sanchez will break his contract with Manchester United and leave for Inter for free. It will receive 7 million euros a year