Albania

Vdes aktorja e njohur pasi pësoi një aksident

Ndërron jetë aktorja e “Gone Girl”, Lisa Banes.

Aktorja, e njohur më shumë për paraqitjen e saj në “Gone Girl”, Lisa Banes, ka ndërruar jetë në moshën 65 vjeçare.

Ajo rreth disa javë më parë, saktësisht më 4 qershor u përplas nga një skuter në Manhattan Upper West.

E njëjta kishte pësuar një dëmtim të madh të trurit dhe për një kohë qëndroi në spital.

Sipas raportimeve, drejtuesi i skuterit u largua nga vendi i ngjarjes dhe artistja u dërgua me urgjencë në spital.

“Ne jemi të trishtuar për vdekjen tragjike të Lisas”, tha David Williams, menaxheri i saj, në një deklaratë.

“Ajo ishte një grua me shpirt, dashamirësi dhe bujari të madhe dhe e përkushtuar ndaj punës së saj, qoftë në skenë apo para kamerës dhe aq më tepër ndaj gruas, familjes dhe miqve të saj. Ne ishim të bekuar që e kishim atë në jetën tonë”, shtoi më tej ai.

I lindur në Ohio dhe i rritur në Colorado, Lisa mori pjesë në Julliard përpara se të niste një karrierë të gjatë në New York dhe Hollywood, duke u shfaqur në dhjetëra shfaqje televizive dhe filma.

Banes u martua me Kranhold, një ish- shkrimtare të Wall Street Journal, në një ceremoni intime rreth katër vjet më parë në City Hall.

Kishte role të tjera edhe në: “One Life to Live”, “China Beach”, “The Royal Pains” dhe Nashville.

Football news:

Semin about the finals of the Russian Cup in different cities: We have super-modern stadiums built for the World Cup
Savin promised that Krasava will return money for tickets to fans in case of defeats in August
Chelsea made two offers to Inter for Lukaku
Ronaldo is ready to return to Real Madrid. Madrid wants to sign only Mbappe (As)
After 10 days, Russia is fifth in the Tokyo 2020 medal standings. A little more-and the UK will catch up with us
Former Liverpool and England player Downing has finished his career
Bardzagli about 18-year-old Mbappe: He ran at a speed of 3,000 miles per hour. I asked Paratici why Juve is not signing him yet