Albania

VIDEO/ Marash Kumbulla i shënon Milanit, ndal kryesuesit dhe i jep një pikë Romës

Ecurisë fantastike me fitore të Milanit i erdhi fundit mbrëmjen e sotme.

Kryesuesit e Serie A janë ndalur nga… Marash Kumbulla. Mbrojtësi shqiptar ka qenë sërish protagonist në mbrëmjen e sotme, duke shënuar golin e baraspeshës për Romën.

3-3 shënonin shifrat përfundimtare, ku për herë të fundit ishte Kumbulla ai që tundi rrjetën në minutën e 84-t.

Një çmenduri e vërtetë kjo për thesarin e Kombëtares kuqezi, që gjen golin për të dytën herë rresht, teksa vetëm pak ditë më parë bëri heroin e Romës duke i dhënë fitoren ndaj Jang Bojsit.

Mbrojtësi 20-vjeçar padyshim që do të kthehet sërish në vëmendjen kryesore të mediave në Itali, duke ngritur lart emrin e Shqipërisë me paraqitjet e tij me fanellën e Romës.

Football news:

ISCO could move to Sevilla in January. Lopetegui is personally Interested
Bilyaletdinov about the Champions League: Loco can leave the group. Unmotivated Bayern can be beaten in the 6th round
Zlatan Ibrahimovic: I Thought about retiring, but I wanted to change the mentality of Milan
Vasco da Gama sports Director: Balotelli will be like Maradona for us
Real Madrid won't buy Mbappe in the summer of 2021 due to the crisis (Le Parisien)
Ibra scores in 39, Buffon drags in 42, Ronaldo has no plans to finish. Is football really getting old?
Ziyech about who inspires him: Eden Hazard. A world class player