Albania

Vlorë, ekzekutohet në një atentat 29-vjeçari

Një person është ekzekutuar me armë zjarri gjatë mbrëmjes së sotme në qytetin bregdetar.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen ”Pavarësia” tek ish- Kombinati i Peshkut. Me armë zjarri është ekzekutuar Vasil Dervishaj 29 vjeç, banues në Vlorë, pronar i një biznesi të njohur në qytetin bregdetar.

Policia ka ngritur pika kontrolli dhe po krihet zona me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe për identifikimin e kapjen e autorit.

4 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Football news:

Don't talk behind our backs, go out on the field and fight with us. Pep's possible appeal to Jose, Klopp and the world
Robertson Pro 1:2 with Arsenal: the Result is disappointing. But next week, the 30-year wait will end!
Bruno Fernandes: Ronaldo is the most technical player I have seen
Solskjaer on Chelsea: They have 48 hours more rest before the Cup semi-final. It's not fair
Bayer wants about 100 million euros for Havertz. He will not be released until the end of the Europa League draw
Manchester City presented their home form for the 2020/21 season. It has a white pattern
Pirlo will lead Juventus U23