Albania

Vrau gruan, dëshmia në polici: “Donte të më fuste në burg, i pata thënë nuk do ndahesh nga unë”

Koço Buzo, 58-vjeçari që dje vrau pa mëshirë nënën e fëmijëve të tij ka treguar para togave të zeza se e kishte paralajmëruar të shoqen se nuk do ta linte kurrë të ndahej prej tij.

Mësohet se Buzo është shfaqur në gjendje të rënduar psikologjike para grupit hetimor, dhe ka thënë se ai ndiente xhelozi për të shoqen.

“I pata thënë që nuk ke për t’u ndarë prej meje. Donte të më fuste në burg,”- mësohet të ketë thënë Buzo.

Luljana Buzo u vra dje nga bashkëshorti i saj Koço Buzo, sapo doli nga Gjykata e Elbasanit, pasi mbaroi seancën e radhës për divorcin.

Ai la të plagosur edhe dy persona të tjerë, mes tyre dhe avokatin Gëzim Tocila.

Një nga dëshmitarët është raportuar se ishte edhe djali i çiftit.

n.s. / dita

Football news:

Barcelona will sell 19-year-old winger de la Fuente to Marseille for 3.5 million euros
Wales defender Gunter: I don't know when the Euro will end for us, otherwise I would be rich
Chiesa Ob 1-0 with Wales: We proved that every Italian player can perform successfully
Denmark has an unusual coach-philosopher: he turned children's football around, looked for the principles of the national team with the former prime Minister
Football has become uninteresting. 60% of the time, players roll the ball in their own half. Honorary President of the Russian Federation Vyacheslav Koloskov shared his opinion about the entertainment of Euro 2020
Coach of Finland before Belgium: We can even take the first place in the group. Just fantastic
Atalanta can offer 20 million euros to Bologna for the defender of the Japanese national team Tomiyasu