Albania

Zbulohet krisja e Zidanes me Perezin – Ishte afati kalimtar i verës, blerja e De Geas dhe Hazardit

Zinedina Zidane u largua nga Real Madridi pasi nuk pajtohej me Florentino Perezin rreth planeve të transferimit.

Sipas The Sun, ka pasur një fjalosje mes trajnerit dhe presidentit të klubit, rreth blerjeve të klubit.

Kryefjala ka qenë Eden Hazard, lojtari i Chelseat, që është burim mosmarrëveshjesh.

Florentino Perez e Zinedine Zidane . (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Zidane donte të nënshkruante me belgun, ndërsa spanjolli nuk ishte i interesuar.

Ka pasur konflikte të mëparshme edhe për David de Gean e Manchester Unitedit, që Perez e do në klub, në anën tjetër Zidane thuhet se ishte i kënaqur me Keylor Navasin.

Sipas historisë, Zidane i ka thënë Perezit: “Boll më. Kujdesuni ju për ekipin”.

Florentino Perez e Zinedine Zidane . (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Nëse kjo është e vërtetë, Chelsea do ta mbajë belgun, pasi Perez nuk e pëlqen.

Në anën tjetër Manchester United duhet të frikësohet për portierin, pasi Real Madridi me lojtarët e tyre në Kombëtaren spanjolle, do të tentojnë të bindin. /Telegrafi/

Football news:

Daniele de Rossi: Ronaldo is comparable to Messi in goals and trophies, but Leo's game is more fun
Pep about 5:0 with Newcastle: Manchester City tries to score more goals out of respect for the tournament and the opponent
Who will enter the Champions League directly?
🚲Pique came to camp Nou on a Bicycle for the Espanyol Derby
David Silva has given at least 10 assists in every season at Manchester City. He has 121 assists for the club
Bellerin will pay for the mass planting of trees, despite the fact that Arsenal did not win against Leicester
Bayern claims 19-year-old left back Bara from Lyon