Albania

ZYRTARE / Janë gjetur prova të reja? Prokuroria rihap hetimet për vrasjen e bankierit Artan Santo, dosja u pezullua 7 vjet më parë

Rinisin hetimet për vrasjen e Artan Santos. Prokuroria ka vendosur të rihapë dosjen për ekzekutimin e biznesmenit, ngjarje që tronditi vendin shtatë vite më parë.

Dosja ishte pezulluar për mungesë provash nga ana e prokurorëve Naim Tota dhe Shpëtim Garunja, të cilët ia kaluan çështjen për ndjekje hetimore të mëtejshme  Drejtorisë Vendore të Policisë në Tiranë.

Ende nuk dihet se në cilat indicje apo prova është bazuar vendimi për rihapjen e çështjes së kësaj vrasjeje.

Nuk bëhet me dije nëse janë gjetur elementë të rinj që mund të zbulojnë vrasësin që u largua me një motor bashkë me një tjetër person.

n.s./ dita

Football news:

Dembele will not play at the Euro again due to injury. He has left the French national team
Russian referee Sergey Karasev will work on the Euro 2020 match between Germany and Hungary
The Schmeichels are a unique goalkeeping dynasty. But Casper has long been hampered by the greatness of his father
Laporta about the Super League: The project is alive. We will not apologize to UEFA for being the masters of our own destiny
Barcelona will sell 19-year-old winger de la Fuente to Marseille for 3.5 million euros
Wales defender Gunter: I don't know when the Euro will end for us, otherwise I would be rich
Chiesa Ob 1-0 with Wales: We proved that every Italian player can perform successfully