Англия продължи на скорост към четвъртфиналите, за да си уреди мач с Франция

© Reuters

Извънредна новина

Най-важните новини в момента, в който се случват - директно в имейла Ви.

Англия се класира уверено за четвъртфиналите на световното първенство по футбол, след като победи с 3:0 Сенегал. "Трите лъва" решиха всичко в срещата, след като вкараха две попадения в края на първата част, с което спряха устрема на африканския си съперник.

Джордан Хендерсън се разписа в 38-ата минута след контраатака, а в добавеното време на първото полувреме Хари Кейн отбеляза първото си попадение на първенството.

В 57-ата минута се разписа и Букайо Сака.

В следващата фаза англичаните ще срещнат световния шампион Франция, който по-рано през деня победи Полша. В исторически план Англия има положителен баланс срещу французите (17 победи, пет равенства и девет загуби), но е със само една победа в осем мача от 1999 г. насам.

Четвъртфиналът между двата отбора ще бъде на 10 декември.

Срещу Сенегал англичаните имаха проблеми през първото полувреме, когато африканците действаха агресивно и вдъхновено. В 23-ата минута Исмаила Сар се озова на отлична позиция, но не успя да уцели вратата.

© Reuters

В 32-ата минута Джордан Пикфорд направи трудно спасяване след диагонален удар на Булайе Дия.

Англия успя да нанесе своя удар в заключителните минути на първата част, буквално откривайки след първия си по-сериозен шанс. Джуд Белингам намери Хендерсън в наказателното поле и опитният халф откри резултата.

В третата минута на добавеното време Фил Фоудън асистира на Кейн.

След почивката темпото на игра спадна, но Англия умело контролираше действията на терена. Сенегал опита отново да подходи по-агресивно, потърси и промяна, но по-трудно достигаше до чисти положения.

© Reuters

Вместо това в 57-ата минута Англия реализира трети гол, който окончателно уби интригата. Фоудън даде втора асистенция, намирайки в наказателното поле Сака, а фланговият играч прати топката над плонжа на сенегалския вратар.

До края на мача селекционерът на Англия Гарет Саутгейт направи редица промени, за да даде почивка на някои от основните си играчи. Сенегал опита да стигне поне до почетен гол, но така и не намери целта.