Без да блести Бразилия взе втора победа и стигна осминафиналите на световното

© Reuters

Извънредна новина

Най-важните новини в момента, в който се случват - директно в имейла Ви.

Бразилия стана вторият отбор, който се класира за осминафиналите на световното първенство по футбол, след като постигна втори пореден успех в група G. Петкратните световни шампиони надвиха Швейцария с 1:0, като единственият гол вкара Каземиро в 83-ата минута.

С две поредни победи Бразилия е сигурен участник в елиминациите, като има 6 точки, а швейцарците са с три. Останалите два отбора в групата Камерун и Сърбия имат по една точка.

В последния си мач на 2 декември, който е с Камерун, бразилците се нуждаят от точка, за да си гарантират първата позиция. Тя ще им осигури среща в осминафиналите с втория от група Н, в която са Португалия, Гана, Уругвай и Южна Корея.

За разлика от първия си мач срещу Сърбия, този път Бразилия не впечатли с играта си, като срещна много организиран противник и имаше малко голови ситуации. Освен добрата си игра в защита Швейцария не успя да застраши бразилците по никакъв начин. За 90 минути тимът не отправи нито един точен удар.

В отсъствието на контузените Неймар и Данило селекционерът на южноамериканците Тите трябваше да прави промени. Той започна по-предпазливо от първия мач, като заложи на двама дефанзивни полузащитници, а вдясно на отбраната стартира Едер Милитао.

Швейцария изненадващо беше без един от основните си футболисти Джердан Шакири.

Европейският тим действаше много организирано и прибрано в своята половина. Това не даваше много възможности на Бразилия да стига до вратата на Ян Зомер. Разиграванията на футболистите в жълто също вървяха бавно.

Единственото чисто положение за Бразилия се откри в 27-ата минута, когато Рафиня центрира, а ударът на Винисиус от въздуха беше спасен от вратаря.

След паузата бразилците опитаха да заиграят по-активно, но отново нямаха празни пространства, които да използват. В 64-ата минута такова се освободи и Каземиро изведе Винисиус Жуниор, който вкара топката в мрежата. Попадението обаче беше отменено заради засада на Ричарлисон в началото на атаката.

Колкото повече напреддваше мача толкова по-трудно ставаше за южноамериканците да накарат съперника си да греши.

Седем минути преди края на двубоя обаче Каземиро получи подаване от Родриго и с мощен удар от воле откри за Бразилия.