Bulgaria

Черно море се завърна на победния път

Снимка: Chernomorepfc.bg

Точно един месец след последната си победа, Черно море надигра Локо София с 2:1 в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Варненци не бяха стигали до пълен комплект от 3 точки от 29 септемвир насам, когато надиграха на "Тича" Ботев Враца.

Преди началото на двубоя фланелки с №100 от състава на „моряците“ получиха Цветомир Панов и Матиас Курьор, които направиха 100 мача с екипа на варненци. Попаденията за домакините реализираха Мади Кета (31) и Васил Панайотов (74). За гостите точен бе Рапосо (64).

Локо София започна по-добре срещата и в първите минути създаде няколко опасности пред Георги Георгиев.

Веднага след това Босанчич стреля с глава, но Любенов изби в корнер, като преди да напусне очертанията на вратата топката срещна страничната греда.

В 10-ата минута Курьор стреля от малък ъгъл, но вратарят на гостите отново се намеси подобаващо. Само няколко минути по-късно Матиас Курьор излезе на стрелкова позиция и се опита да прехвърли Любенов, който отново спаси.

В 21-вата минута от Локо Сф имаха претенции за игра с ръка на Цветомир Панов в наказателното поле след изстрел на Юлиан Ненов, но те не бяха уважени от съдийската бригада и ВАР.

В 27-ата минута Фраса успя да се възползва от неразбирателство между Георги Георгиев и Босанчич и пусна топката покрай стража, но Мартин Дичев с шпагат изчисти от голлинията.

В 31-вата минута Мади Кета откри резултата. Той пресече пас на Алан Диас, финтира го и стреля. Стражът на столичани изби първоначално, но след това Кита довкара за 1:0.

В 49-ата минута Удар на Клементе бе блокиран, но след размяна на още 2-3 паса топката отиде у Беншаа надясно, а той с успореден пас опита да намери Кета във вратарското поле, който с шпагат не успя да я вкара във вратата от чиста позиция.

В 64-ата минута Локо София изравни чрез Рапосо.

В 74-ата минута Мади Кета пусна страхотен пас към Васил Панайотов, който много майсторски прехвърли Любенов за 2:1. Найденов можеше да направи 2:2 в 77-ата минута, но Георги Георгиев показа рефлекс и спаси.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Цветомир Панов, Мартин Дичев, Матеус Клементе, Васил Панайотов, Мимито Биаи (46-Стефан Велев), Закария Беншаа (62-Николай Златев), Мади Кета (79-Алекс Ферненадес), Матиас Курьор (79-Исмаил Иса).

Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

За реклама в "Петел" на цена от 50 лева на ПР публикация пишете на info@petel.bg