Bulgaria

Григор Димитров се препъна в 71-вия в света и отпадна от "София оупън"

Избори 2022

Григор Димитров отпадна изненадващо от турнира "София оупън" още след първия си мач. Бившият №3 в света се препъна в представителя на Беларус Иля Ивашка (№71 в света), губейки с 3:6, 6:7 (3) в среща от втория кръг на надпреварата.

Двубоят на централния корт в зала "Арена Армеец" продължи 1.53 часа.

Българският тенисист допусна много грешки, като в нито един момент от мача не водеше в резултата.

Димитров и Ивашка се срещнаха за трети път. Дотук двамата имаха по една победа, като мачовете им бяха през 2021 г. Димитров спечели на турнира на червени кортове в Женева, докато Ивашка във Вашингтон на твърдо.

Второто участие на Димитров в София завършва още на старта, след като през 2017 г. българинът успя да триумфира в надпреварата.

Димитров е вторият българин, който отпада от основната схема в София, след като преди ден загуба записа и Димитър Кузманов.

В двубоя с Ивашка Димитров вкара над 60 процента първи сервис, както и спечели 80% от разиграните точки при него. Това обаче не се оказа достатъчно срещу мнобо стабилната игра на Ивашка.

© LAP.BG

Представителят на Беларус не допусна да бъде пробит, въпреки седемте шанса, които се откриха пред Димитров. За сметка на това бившият №3 имаше пет аса, не направи двойна грешка, но играта му беше с повече колебания.

Мачът започна трудно за Димитров, който беше пробит още на старта. Ивашка продължи да бъде много стабилен и проби още веднъж в деветия гейм, за да затвори сета с 6:3.

Във втората част резултатът се движеше гейм за гейм, като Димитров се измъкна от тежка ситуация при 3:4 и две точки за пробив на Ивашка. Все пак се стигна до тайбрек, в който 71-вият в сета беше по-стабилен и спечели със 7:3.