Bulgaria

Ивайло Чочев поведе "ЦСКА 1948" към нова победа и връщане на върха

С нов силен мач на лидера си Ивайло Чочев "ЦСКА 1948" се върна на върха в Първа лига. Тимът победи "Локомотив" (Пловдив) с 3:1 в мач от 12-ия кръг на шампионата.

С успеха си в Пловдив червените се върнаха на първата позиция, възползвайки се от грешката на "Лудогорец". Съставът на Любослав Пенев е с 26 точки, с три повече от шампионите.

Чочев беше в основата на успеха на тима си. Той вкара в 52-ата минута, след като овладя на гърди подаване на Карлос Охене и завърши от въздуха. Преди това в края на първата част попадение на Георги Русев беше отменено заради засада.

Само пет минути след гола на Чочев "Локомотив" успя да изравни. Разписа се Преслав Боруков, който вкара с глава.

В 67-ата минута Чочев асистира на Джонатан Перейра, за да може "ЦСКА 1948" отново да излезе напред. Шест минути преди края на мача халфът се разписа за втори път, като залъга бранител в черно-бяло и вкара хладнокръвно.

С двата си гола в Пловдив вече има 12 попадения от началото на сезона и е водещ реализатор в Първа лига.