Bulgaria

Камерун и Сърбия сътвориха зрелищно равенство на световното първенство

Извънредна новина

Най-важните новини в момента, в който се случват - директно в имейла Ви.

Камерун и Сърбия сътвориха зрелищно равенство на световното първенство по футбол в Катар

Камерун и Сърбия вече имат по една точка. Първите две места в групата заемат Бразилия и Швейцария, които по-късно играят помежду си.

След няколко пропуснати възможности на Сърбия съставът на Камерун поведе с гола на Жан-Шарл Кастелето. Воденият от Драган Станкович отбор направи обрат за секунди в края на първото полувреме чрез Страхиня Павлович и Сергей Милинкович-Савич.

Сърбия стана първият отбор в историята на световните първенства, вкарал два гола в добавеното време на първата част.

В началото на втората Александър Митрович отбеляза третия гол за състава си. Селекционерът на Камерун Ригобер Сонг веднага направи промяна, като пусна в игра Венсан Абубакар, който малко след влизането си вкара техничен гол, а след това подаде на Ерик Максим Чупо-Мотинг за изравнителния гол за 3:3.

Двубоят започна с две отлични възможности за Сърбия. При първата в 11-ата минута Митрович излъга защитник и с хубав удар стреля, но улучи гредата. Малко по-късно топката попадна в него след грешка на защитата на съперника. Нападателят на "Фулъм" стреля, но беше неточен.

Камерун отговори с хубаво нападение по дясното крило, завършило с удар на Пиер Кунде, спасен от Ваня Милинкович-Савич.

Африканският отбор поведе в 29-ата минута, когато след ъглов удар топката беше продължена и отблизо Кастелето я прати във вратата.

© Reuters

По-малко от две минути и половина (148 секунди) бяха необходими на Сърбия в края на полувремето, за да вкара два гола. Най-напред след центриране от фаул Павлович вкара с глава и стана най-младият голмайстор за Сърбия на световни първенства (21 години и 188 дни). Малко след това Сергей Милинкович-Савич с добре насочен удар даде преднина на отбора си.

Сърбия увеличи преднината си в 53-ата минута, когато съставът се пребори за топката в средата на терена и организира много добре бърза атака с няколко подавания. Митрович получи пред вратата и отбеляза.

Влизането на Абубакар секунди след това даде резултат и Камерун също вкара два бързи гола - само за 151 секунди.

В 63-ата минута Абубакар технично преодоля защитник на съперника, а след това прехвърли Ваня Милинкович-Савич. Почти веднага Камерун организира бърза атака, при която Абубакар подаде на Чупо-Мотинг, който беше сам срещу вратаря и изравни.

Двата отбора продължиха да нападат до последната минута, но до нови голове не се стигна.