Bulgaria

Хърватия и Мароко се класираха за осминафиналите на Световното

Стопкадър Диема Спорт

Известни са още два осминафиналиста на Мондиал.

Отборите на Хърватия и Белгия не успяха да се победят в последен мач за двата тима от група F, а този резултат означава, че белгийците на практика са аут от Мондиал 2022. Равенството обаче можеше да не се осъществи в Катар, след като влезлият като резерва през втората част – Ромелу Лукаку, направи четири грандиозни пропуска пред хърватската врата, а в един от случаите нацели и гредата на Доминик Ливакович.

През първото полувреме реферът Антъни Тейлър отсъди дузпа за „ватрените“, след което я отмени поради полемична засада при центрирането преди фала.

Хърватите пък не запазиха лидерската си позиция и продължават напред като втори отбор с пет точки, след като Мароко победи Канада и завърши на върха със седем пункта. Белгия остана трети с три точки, докато канадците последни с 0. В следващата фаза Хърватия ще срещне победителя в Група Е.

Мароко спечели с 2:1 Канада и по този начин си осигури класиране на осминафиналите. „Лъвовете на Атлас“ за вторипът в историята достигат до тази фаза на Шампионат на планетата.

Хаким Зиеш и Юсеф Ен-Несири отбелязаха головете за селекцията на Уалид Реграги в първите 23 минути, а Найеф Агер намали резултата пет преди почивката, вкарвайки топката в собствената си врата. За мароканците предстои осминафинал с втория в група Е, а "кленовите листа" се прибират вкъщи, пише gong.bg.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!

Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

За реклама в "Петел" на цена от 50 лева на ПР публикация пишете на info@petel.bg