This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Хърватия вдигна оборотите и вкара четири гола на Канада

© Reuters

Извънредна новина

Най-важните новини в момента, в който се случват - директно в имейла Ви.

Хърватия постигна първа победа на световното първенство по футбол, след като надигра Канада с 4:1. Вицешампионите от 2018 г. играха много по-добре от първия си мач на първенството в Катар, като взеха трите точки след обрат.

Както и в дебютния си двубой Канада остави добри впечатления.

Северноамериканците поведоха след само 68 секунди, когато Алфонсо Дейвис откри резултата.

След това Хърватия обърна с попадения на Андрей Крамарич в 36-ата и Марко Ливая в 44-ата минута. След почивката хърватите стигнаха до още две попадения. Крамарич се разписа отново в 70-ата минута, а в добавеното време вкара резервата Ловро Майер.

С победата Хърватия събира 4 т. и повежда в група F. Съставът е с равни точки с Мароко. Канада, който е с две загуби, отпада от световното първенство.

В последния кръг Хърватия среща Белгия, който има три точки. Равенство гарантира на хърватите участие в елиминациите.