Bulgaria

Мароко преодоля Испания за историческо постижение на световното първенство

Извънредна новина

Най-важните новини в момента, в който се случват - директно в имейла Ви.

Мароко се класира за пръв път за четвъртфиналите на световното първенство по футбол. Африканският отбор отстрани един от фаворитите Испания след успех с дузпи.

В редовното време срещата завърши без голове, като нулевото равенство се запази и в продълженията. При дузпите Мароко спечели с 3:0, а основна заслуга имаше вратарят Боно, който спаси два от ударите на европейския отбор.

Мароканците ще играят с Португалия или Швейцария в четвъртфиналите.

През целия мач испанците действаха по познатия и очакван начин - владееха повече топката, разменяха си десетки подавания и гледаха към вратата на съперника.

За разлика от предишни мачове обаче "фурия роха" имаше много малко голови възможности. В редовното време те отправиха седем удара, от които едва два бяха точни. Мароканците бяха много добре организирани и въпреки че рядко нападаха, се защитаваха успешно.

В 27-ата минута Марко Асенсио получи от Жорди Алба и стреля, но не успя да вкара. Малко преди почивката Мароко имаше добра възможност, като след центриране Найеф Агерд игра с глава, а топката мина покрай гредата.

През второто полувреме испанците започнаха да държат повече топката, но това не им помогна да стигнат до гол.