С дузпи ЦСКА се спаси срещу аматьори и продължава напред за купата

© LAP.BG

Извънредна новина

Най-важните новини в момента, в който се случват - директно в имейла Ви.

ЦСКА се класира за осминафиналите в Купата на България след трудна победа с дузпи над третодизивионния "Гигант" (Съединение). В редовното мачът завърши 1:1, а при дузпите червените се наложиха със 7:6. Срещата от 1/16-финалите се игра пред пълни триубни и при много празнична атмосфера.

Отборът от Съединение заема трето място в Югоизточната Трета лига.

Постижението на "Гигант" е доста впечатляващо, след като той игра с десет човека от началото на втората част. В продълженията аматьорите получиха и втори червен картон.

Георги Стайков откри за "Гигант" преди почивката, но през втората част Брайън Морено вкара за ЦСКА. При дузпите всички бяха безгрешни с изключение на Георги Гюзелев, чийто удар беше спасен от Димитър Евтимов.

Домакините поднесоха изненадата, след като откриха в 41-ата минута. Тогава Георги Стайков реализира от около 12 метра след грешка в защитата на червените.

Преди това ЦСКА доминираше и удари греда още в началото на мача. "Гигант" също имаше своите ситуации. След паузата ситуацията за домакините се промени, тъй като Васил Василев получи втори жълт картон. Треньорът на червените Саша Илич беше направил четири промени още в паузата.

ЦСКА притисна съперника си и се играеше на една врата. Натискът даде резултат в 74-ата минута. когато резервата Брайън Морено вкара. Защитата на "Гигант" сгреши сериозно, като беше изтеглена много напред. Първият удар на Морено беше спасен от вратаря, но после нападателят не сбърка - 1:1.

В добавеното време на срещата "Гигант" остана с девет точка, след като и Райко Алов получи втори жълт картон.

В продължението ЦСКА натискаше, но голове не паднаха. Така се стигна до дузпи.