Bulgaria

"Славия" и "Черно море" стигнаха четвъртфиналите в Купата на България

Извънредна новина

Най-важните новини в момента, в който се случват - директно в имейла Ви.

"Славия" и "Черно море" се класираха в четвъртфиналите на Купата на България, след като елиминираха от турнира двата отбора от Пловдив - "Ботев" и "Локомотив".

На своя стадион в София "Славия" надви "Ботев" с 2:1 след обрат. Гостите от Пловдив поведоха още в 16-ата минута с гол на Елвис Ману, но само 60 секунди по-късно бившият играч на "Ботев" Кристиян Добрев реализира за "Славия".

През втората част Кемело Нгуена вкара в 52-ата минута, за да изведе белите напред. В 72-ата минута Галин Иванов пък пропусна дузпа.

Във Варна "Черно море" се справи с "Локомотив" след 3:1, като и този мач беше решен след обрат. В основата на победата за "Черно море" беше Матиас Курьор, който изигра последния си мач за отбора, слагайки край на своята кариера.

Първата част отиваше към нулево равенство, в последните десет минути паднаха два гола. Черно-белите от Пловдив поведоха в 36-ата минута с попадение на Бирсент Карагарен.

В 44-ата минута Курьор се разписа след грешка в защитата на гостите.

Второто полувреме беше много по-добро за варненци и те поведоха в 66-ата минута. Курьор се възползва от неразбирателство между вратар и защитник в черно-бяло, за да вкара на празна врата. След това два гола на "Черно море" бяха отменени заради засади.

В добавеното време обаче отборът от Варна стигна до трето попадение, отбелязано от Ангел Ангелов.

В неделя предстои последният осминафинал, който е между "Лудогорец" и "Левски".