След обрат "Лудогорец" детронира "Левски" в Купата на България

© LAP.BG

Извънредна новина

Най-важните новини в момента, в който се случват - директно в имейла Ви.

Лудогорец" стана последният отбор, който се класира в четвъртфиналите в Купата на България. Шампионите победиха "Левски" с 2:1 след обрат в най-интересния сблъсък от осминафиналната фаза в турнира.

На своя стадион в Разград 11-кратният шампион елиминира носителя на отличието за миналия сезон.

Всичко по-интересно се случи в рамките на 20 минути през второто полувреме. Уелтон изведе сините напред в 60-ата минута, но девет по-късно Игор Тиаго изравни. В 79-ата минута Бернард Текпетей вкара гол гол за шампионите.

В големи периоди от двубоя "Левски" игра по-добре от съперника си, а можеше да стигне поне до продължения. В 90-ата минута обаче централният защитник Хосе Кордоба пропусна дузпа.

С победата "Лудогорец" се реваншира за отпадането от "Левски" в полуфиналите през миналия сезон. Шампионите се присъединяват към ЦСКА, "ЦСКА 1948", "Славия", "Черно море", "Локомотив" (София), "Арда" и "Спартак" (Варна), които стигнаха до четвъртфиналите.

Жребият за следващата фаза е след Нова година, а мачовете в началото на април.