Bulgaria
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Спартак загуби от Хебър у дома. Мартин Тошев пропусна дузпа

Снимка: Булфото

Спартак (Варна) загуби с 0:1 двубоя си от петия кръг на efbet лига срещу Хебър на своя стадион в морската столица. Единственият гол вкара Октай Хамдиев, който бе точен в 49-ата мин. Домакините можеха да стигнат поне до точката, но изпуснаха дузпа, която бе изпълнена от Мартин Тошев, но ударът му срещна напречната греда. Възпитаниците на Васил Петров създадоха много голови ситуации, но не успяха да ги реализират.Това бе четвърто поражение за "соколите", които имат и едно равенство до момента.

В 6-ата минута дойде първата опасност пред една от двете врати. Тя беше на сметката на домакините. След странично хвърляне Божидар Васев овладя в наказателното поле. От аутлинията потърси свой съотборник, но всички се размиха с топката, която излезе извън игра, пише Dsport. Две минути по-късно Мартин Тошев пробва късмета си с шут от далечно разстояние, но не успя да затрудни Петър Дебърлиев, тъй като топката беше насочена в обсега му. В 11-ата минута Хебър направи опасно нападение. След пробив отляво последва остро центриране по земя. Футболист на "соколите“ се намеси решаващо, избивайки топката от крака на Цветелин Тонев. При последвалия корнер Спартак не се справи по най-добрия начин. Топката попадна на крака на Клаудио Бонани, който отправи мощен шут от въздуха, но над напречната греда. В 17-ата минута Мартин Тошев отправи нов далечен изстрел. Получи се рикошет и играта беше подновена с ъглов удар. Десетина минути по-късно Емануил Манев пропусна две възможности в рамките на секунди. Първо играчът на Хебър получи на границата на наказателното поле, обърна се и стреля много опасно, но Християн Христов успя да избие в корнер с върха на пръстите си. При последвалия ъглов удар топката стигна до Манев, който от чиста позиция стреля неточно. В 37-ата минута Георги Бабалиев остана непокрит и завърши с удар опасна атака. Топката обаче беше блокирана. Пет минути по-късно Бабалиев отново обстрелва вратата на Дебърлиев. Нападателят проби отдясно и стреля по диагонала, но на сантиметри над вратата. В 44-ата минута Мартин Тошев засече с глава центриране отдясно. Пак не се наложи намеса на Дебърлиев, защото Тошев не успя да насочи топката в очертанията на вратата. Секунди по-късно Спартак Варна подхвана опасна контраатака. Бабалиев предпочете да завършва сам, вместо да подаде. Това се оказа грешното решение, защото изстрелът не беше точен.

Втората част започна със силен натиск от страна на варненци. Малко след почивката капитанът Янчо Андреев центрира меко в наказателното поле. Мартин Тошев засече с глава, но Дебърлиев спаси. Минута по-късно Ивайло Климентов беше изведен в наказателното поле. Влезлият в игра от резервната скамейка стреля в близкия ъгъл, а Дебърлиев отново се намеси блестящо. Никола Борисов също пробва удар по посока вратата на Хебър. И той не успя да порази целта. След натиска на Спартак Варна, който не даде резултат, Хебър се възползва от грешка в защитата на „соколите“ и поведе. Тодор Чаворски открадна топката и центрира отдясно. Сам в наказателното поле беше Октай Хамдиев, който от близка дистанция преодоля Христов. В 59-ата минута Дебърлиев отново се намеси решаващо, парирайки удар на Божидар Васев. Час игра след първия съдийски сигнал Руслан Черненко преодоля Хлеб Бухал и навлезе в наказателното поле. Той стреля мощно по диагонала, но разтресе напречната греда. В 68-ата минута Спартак Варна получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. След центриране от фал играч на домакините отклони с глава. Топката кацна върху разперената ръка на Мауро Секейра и главният рефер Владимир Вълков посочи бялата точка. Мартин Тошев се нагърби с изпълнението, но и той прати топката в горната греда. Определено късметът не беше на страната на „соколите“. Четвърт час преди края Черненко отправи страхотен удар от средно разстояние. Топката уцели един гларус, който беше кацнал на метър-два от левия страничен стълб на вратата на Дебърлиев. Канонадата от удари към вратата на пазарджиклии продължи, но те бяха все така неточни.

Спартак Варна: 67. Християн Христов, 3. Ибрям Ибрям, 19. Никола Борисов, 11. Виктор Митев, 51. Илкер Будинов (Генади Луго 83'), 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев (К) (Руслан Черненко 57'), 30. Божидар Васев, 9. Мехмед Мехмед (Ивайло Климентов 46'), 90. Мартин Тошев, 7. Георги Бабалиев (Проспер Менди 57')

Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

За реклама в "Петел" на цена от 50 лева на ПР публикация пишете на info@petel.bg