Bulgaria
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

ЦСКА и "Левски" постигнаха победи в благотворителни контроли

© LAP.BG

ЦСКА победи "Септември" (София) с 2:0 в благотворителна контролна среща, играта на базата в Панчарево. Преди двубоя беше съобщено, че всички събрани средства от виртуални билети, входни талони и продажба да тематични тениски ще бъдат дарени на пострадалите от наводненията в Карловско.

Попаденията за ЦСКА отбелязаха Дюкенс Назон във втората и Дауда Бамба в 72-ата минута.

Неофициален дебют с екипа на червените направи колумбиецът Марселино Кареасо, който беше привлечен наскоро.

По същото време "Левски" победи в друг благотворителен мач "Левски" (Карлово) с 4:0 като гост. Средствата от този двубой също ще бъдат дарени на пострадалите от наводненията.

Два гола за успеха на сините реализира Ивелин Попов (2' и 42'), а по веднъж се разписаха Андриан Краев в 30-ата и юношата на клуба Калоян Стрински в 81-ата минута. Новото попълнение Абдулахи Шеху започна като титуляр за Левски, след като по-рано трупаше игрови минути и с дублиращия състав.

"Където и да играе в България, Левски носи радост на хората. Това бе добра инициатива, дано сме събрали и пари. Заслужава си да има такива мачове, за да ни виждат децата и останалите хора", коментира след срещата треньорът на сините Станимир Стоилов.

"Шеху се старае да участва в отбора, тренира двуразово и има напредък в кондицията му. Днес като цяло се получи много добра тренировка, защото момчетата играха сериозно", добави Стоилов.