В своя мач №1000 Меси поведе Аржентина към четвъртфиналите

© Reuters

Извънредна новина

Най-важните новини в момента, в който се случват - директно в имейла Ви.

Аржентина срещна неочаквани трудности, но победи Австралия с 2:1, за да се класира на четвъртфинал на световното първенство по футбол. Воден от капитана си Лионел Меси южноамаериканският тим стига за девети път до фазата на най-добрите осем отбора.

Меси откри резултата на стадиона в Ал Раян, след като беше точен в 35-ата минута. В 57-ата се разписа и съотборникът му Хулиан Алварес. Последните минути на двубоя обаче бяха напрегнати, след като в 77-ата Енцо Фернандес си вкара автогол.

За Меси това беше мач №1000 в кариерата му, като аржентинецът отбеляза своя 789-ти гол.

Попадението е и първо за капитана на Аржентина във фаза на елиминациите на световни финали. Меси вече е и пред легендата Диего Марадона по отбелязани попадения за Аржентина на световни първенства (9).

В четвъртфиналите аржентинците ще срещнат отбора на Нидерландия, който по-рано се справи със САЩ. Това ще бъде повторение на полуфинала от 2014 г., когато Аржентина спечели след изпълнение на дузпи.

Двата отбора са се срещали още четири пъти на световно първенство (1974, 1978, 1998 и 2006), като Нидерландия има две победи.

Австралийците предложиха много организирана игра срещу Аржентина и се представиха на ниво през първата част. За Меси и съотборниците му нямаше празни пространства и логично головите положения бяха малко.

© Reuters

Все пак в 35-ата минута Меси беше изпуснат от защитата жълто-зелено и стреля без да се забавя, с което откри.

През втората част ситуацията на терена не се промени драстично, като Австралия действаше предпазливо и чакаше съперника си да сгреши. Вместо това се случи точно обратното, като в 57-ата минута вратарят Матю Райън и подари топката на Алварес, а той без проблем реализира втори гол за Аржентина.

Веднага след гола се забеляза леко отпускане в редиците на Аржентина, което позволи на Австралия да пренесе играта в по-предни позиции.

С по-настоятелни действия австралийците направиха финалните минути интригуващи. В 77-ата минута Крейг Гудуин стреля отдалеч, топката се отби в Енцо Фернандес и влетя в мрежата на Аржентина - 1:2.

Първоначално попадението беше записано на Гудуин, но тъй като ударът не попадаше в очертанията на вратата преди изстрела, ФИФА го промени в автогол на Фернандес.

До края на мача ситуации имаше и за двата отбора. Лаутаро Мартинес се отчете с два големи пропуска, Меси също не успя да уцели вратата.

Най-големият пропуск обаче направи резервата на Австралия Куол, който в седмата минута на добавеното време очи в очи с Емилиано Мартинес не успя да го преодолее.